Często zadawane pytania:
CZY ZABIEG MAKIJAŻU PERMANENTNEGO JEST BOLESNY?
Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pigmentu w naskórek i wiąże siez naruszeniem ciągłości tkanki. Dlatego stosowane są kremy relaksujące bezpośrednio przed zabiegiem oraz w trakcie pigmentacji.
CZY ZABIEG MAKIJAŻU PERMANENTNEGO JEST BEZPIECZNY?
Oczywiście. Do zabiegu używane są wyłącznie sterylne i jednorazowe igły i ostrza. Barwniki są pierwszej klasy czystości farmaceutycznej, nie uczulają a kolor pozostający w skórze jest stabilny i przewidywalny w barwie.
CZY TRZEBA ZGOLIĆ SWOJE BRWI?
Nie! Każdy naturalny włosek w brwiach jest bardzo cenny, ponieważ pozwala dodać efektu przestrzennego. Fotografie klientek, które przed makijażem nie mają brwi, wynikają z ich braku wogóle.
CZY MOŻNA WYKONAĆ TZW. „COVER”, CZYLI NOWYM MAKIJAŻEM PERMANENTNYM SKORYGOWAĆ POPRZEDNI?
Oczywiście tak. Do każdej korekty „starego” makijażu, który jest wykonany w złym kształcie lub wybarwił się, do niechcianego koloru podchodzimy indywidualnie. Wielokrotnie już po jednej wizycie efekt jest doskonały, zależy jednak od oczekiwań klientki oraz intensywności makijażu do korekty (im jaśniejszy tym lepiej).
CZY JEST MOŻLIWOŚĆ USUNIĘCIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?
Tak. Do tego celu stosuje się zabiegi laserem Q-switch (można usunąć również tatuaż) lub przeparaty chemiczne. Zabiegi te jednak stanowią czasem proces długotrwały i dość kosztowny. Dlatego zawsze zapraszamy na niezobowiązującą i bezpłatną konsultację w celu wybrania odpowiedniej metody.
CZY KAŻDY MOŻE MIEĆ WYKONANY MAKIJAŻ PERMANENTNY?
Niestety nie każdy. Jest wiele przeciwwskazań, które dyskwalifikują klienta bezwzględnie lub tylko czasowo. Do nich należy zaliczyć:
- ciążę i okres laktacji,
- choroby skóry w miejscu zabiegowym,
- choroby gałki ocznej,
- skłonności do tworzenia się bliznowców,
- epilepsja, hemofilia, choroby psychiczne,
- niestabilna, zaawansowana cukrzyca.
Przed przystąpieniem do zabiegu każda klientka wypełnia oświadczenie świadomej zgody, na podstawie którego kwalifikowana jest do zabiegu.
JAK PRZEBIEGA ZABIEG?
Na samym początku określamy oczekiwania klientki oraz staramy indywidualnie dobrać kształt i kolor planowanego makijażu. Kształt i kolor dobierami zgodnie z zasadami wizażu oraz preferencji klientki. Dobieramy odpowiednią metodę pigmentacji w zależności od typu skóry, wieku oraz zamierzonego efektu docelowego. Klientka otrzymuje po zabiegu zestaw do pielęgnacji domowej (płyn + krem pielęgnacyjny). Po 1 miesiącu spotykamy się ponownie w celu oceny efektów pigmentacji i ewentualnego umówienia się na zabieg uzupełniający.
CZY KOREKTA JEST ZAWSZE KONIECZNA?
W przypadku pigmentacji naszymi metodami: TAFFY Microblading i ODED-system 3-igłowej pigmentacji, korekta jest wyjątkiema nie regułą.
Zawsze po 1 miesiącu spotykamy się ponownie w celu oceny efektów pigmentacji i ewentualnego umówienia się na zabieg uzupełniający.
JAK DŁUGO TRWA WYKONANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?
Czas zabiegu średnio wynosi 2 – 2,5 godz. i zależy od kilku czynników, między innymi od metody wykonywania makijażu.
JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT PIGMENTACJI?
Czas utrzymania się pigmentu w skórze zależy od wielu czynników , miedzy innymi od:
- wieku
- typu skóry (skóra tłusta, porowata może krócej utrzymać pigment),
- ekspozycji na promieniowanie UV (należy stosować fotoprotekcję),
- problemów zdrowotnych (u osób z chorobami autoimmunologicznymi pigment może utrzymywać się krócej.